Haber

EMEP Başkanı Selma Gürkan: Akbelen’de sömürü işçiyi öldüren anlayıştır

HABER: EMRE SERCAN IKE – Kamera: MEHMET MEHMETLİOĞLU

EMEP Genel Lideri Selma Gürkan, Akbelen’de; “Bugün Akbelen ormanlarını katleden anlayış, sınırsız sömürüyle işçiyi katleden anlayıştır. İkizköy halkının mücadelesini ne işçilerin mücadelesinden, ne üretici köylünün diğer mücadelelerinden, ne de üretici köylünün diğer mücadelelerinden ayrı görüyoruz. ülkenin demokratikleşme mücadelesi.Burada savunulan ve direnilen haklar içtiğimiz su, soluduğumuz hava, ülkenin demokratikleşme mücadelesidir.Gıdadır. İkizköy ile sınırlı değil” dedi.

EMEP Genel Lideri Selma Gürkan, Akbelen’de; ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Gürkan şunları söyledi:

“BUGÜN İŞÇİLERİN HAYATINI KESİNLİKLE SÖMÜRMEYEN ANLAYIŞ”

“Ülkedeki bir hukuksuzluğun örneğini Akbelen ormanında da gördük. Gücünü siyasi iktidardan alan maden şirketi burada kanun ve hukuk tanımadan faaliyetlerine devam ediyor. Burada da her zaman olduğu gibi faaliyetler devam ediyor. işçi ile köylüyü karşı karşıya getiren, civardaki diğer köylüleri de burada direnen köylülerle karşı karşıya getiren bu şirket ve şirketin arkasındaki siyasi gücün adeta hukuk ve hukuksuzluk konusunda birbiriyle yarıştığını görmekteyiz.

Burada hukuk ne karar verirse versin, bürokrasi siyasi iktidardan aldığı güçle şirkete kenetleniyor. Bugün Akbelen ormanlarını katleden anlayış, dizginsiz sömürü ile çalışanları da katleden anlayıştır. Burada doğayı ve çevreyi talan etmenin yolu, burada talan faaliyeti yürüten maden şirketlerinin aynı zamanda ülkedeki sömürü çarklarının canlarının değerine dönmesini sağlayan birebir anlayıştır. çalışanlar…

“İKİZKÖY HALKININ MÜCADELESİNİ ÜLKE DEMOKRATİK MÜCADELESİNDEN AYRI GÖRMÜYORUZ”

İkizköy halkının emeğini, emekçilerin, diğer üretici köylülerin, ülkenin demokratikleşmesi mücadelesinden farklı görmüyoruz. Burada savunulan ve direnilen haklar içtiğimiz su, soluduğumuz hava, yediğimiz gıdadır. İkizköy ile sınırlı değil. Karadeniz’den Akdeniz’e, bölgeden Ege’ye kadar yaşanan hukuksuzlukları biz yaşadık ve bu hukuksuzluğa karşı güçlerimizi birleştirmeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu